LAJME

Edhe një tërmet i ri ndihet në Kosovë, këtë herë ndodhi në Bosnjë

Para pak minutave lëkundje të tokës janë ndier në Prishtinë duke shënuar kështu goditjen e 18’të të tërmeteve që goditën Shqipërinë e që disa prej tyre u ndien edhe në Kosovë. Por epiqendra e tërmetit sipas matjeve të para ishte në Bosnje me magnitudë 5.2.

Megjithëkëtë, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nëpërmjet një deklaratë është shprehur se goditjet kryesore kanë kaluar, por duhet të qëndrojmë jashtë pasi pasgoditjet mund të shkaktojnë dëme.

Deri më tani nga goditjet e mbrëmshme në Shqipëri janë shkaktuar 11 viktima si dhe mbi 300 të lënduar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close