LAJME

Blend Sylqevci nga Gjilani nis fushatën për t’iu dalur në ndihmë banorëve të prekur nga tërmeti

Njoftim nga gjilanasi Blend Sylqevci:

Një tërmet i fortë 6.3 ka goditur Shqipërinë rreth orës 3:54 të ditës 26.11.2019. Fatkeqësisht shumë persona kanë humbur jetën dhe një numër shumë i madh banesash e pallatesh janë shkatërruar. Blend Sylqevci nga Gjilani nis fushatën për të ardhur në ndihmë të shqiptarëve tonë në nevojë. Zoti na ruajtë!

Po ashtu edhe një pjesë nga shuma e grumbulluar do të jepet për familjen Abazi nga Gjilani që humbi dy djemt e tyre.

Vllazni dhe Motra të solidarizohemi dhe të ndihmojmë me aq sa kemi mundësi Vëllëzërit dhe Motrat
nga Shqipëria.

DIKUR ATA, SOT NE
JEMI NJË

https://www.gofundme.com/f/termet?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=p_na+share-sheet&rcid=9e980dae69ef4afea05fdf65fc4d3efd

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close