AKTUALITETSPORT

Ministër për Kulturë, Rini dhe Sport pritet të emërohet Ismet Beqiri

Ministrinë për Kulturë, Rini e Sport, në Qeverinë e ardhshme të Republikës së Kosovës pritet ta drejtojë Lidhja Demokratike e Kosovës.

Gazeta Olle mëson eksluzivisht se LDK pritet ta nominojë për ministër të Sportit, Ismet Beqirin, ish kryetar i Komunës së Prishtinës.

Beqiri është sekretar i përgjithshëm i LDK-së. Ai ishte përfolur për ta drejtuar këtë Ministri edhe në vitin 2014. LDK dhe Vetëvendosja pritet të qeverisin me shtetin.

Ministria për Kulturë, Rini e Sport në qeverisjen e fundit u drejtua me sukses nga Kujtim Gashi, që vjen nga Partia Demokratike e Kosovës. /Gazeta OLLE/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close