AKTUALITETLAJME

Djali i Fatmir Limajt: Mjaltë për me mësu anglishten si Bajram Hasani!

Mjalti është bërë “ilaq” për shumë gjëra jo vetëm për shëndetin e njeriut.

Ka ditë që në rrjete sociale është duke u kthyer në diçka shumë qesharake dhe njëkohësisht ironizuese puna me mjaltë.

Është djali i Fatmir Limajt, Durim Limaj, i cili ishte edhe Këshilltar politik në Ministrinë e Tregtisë, ai që ka ironizuar me ish shefin e tij Bajram Hasanin, përcjellë Indeksonline.

Durimi në llogarinë Facebook ka shpërndarë një fotografi ku shihet një kavanoz me mjaltë e ku shkruhet: Mjaltë për me mësu anglishten si Bajram Hasani.

Kujtojmë që në kohën kur Hasani ishte ministër, ai kishte rënë në një pozitë aspak të lakmueshme në kur në Komisionin për Udhëtime – organizatë që promovon turizmin në Europë – nuk ka ditur ta lexojë fjalimin e tij në gjuhën angleze.

E, në ndihmë i pati ardhur vet Durimi, i cili kishte vazhduar fjalimin e Hasanit./Indeksonline/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close