AKTUALITETSPORT

Reagim i pamatur nga Bekim Jashari

Shkruan: Nderim Isufi

/pa redaktime gjuhësore/

I nderuar Bekim Jashari,reagimi juaj për “racizem”lidhur në ndeshjen Gjilani – Drenica,se gjoja në Gjilan ka pasur fyrje raciste janë të pa vërteta!
Ju si një figuer emblematike kombtare nuk duhet të reagoni në këtë mënyr duke u bazu vetem nga deklerata e trenerit të Drenices,ju është dash të merreni edhe informata shtes nga qyteti i futbollit në Gjilan për këtë ngjarje se a ka pasë diqka të till a jo.

Vetë fakti që faqja zyrtare e Drenices dy tre here ka ndryshu reagimin dhe i ka kërku falje kapitenit të Gjilanit Ylber Kastrati,tregon se edhe Drenica është ngut në prononcim dhe akuza të pa baza.

I nderuar kryetar në Sc Gjilani luajn dy lojtar me ngjyr,në Sc Gjilani kan lujtur edhe më heret lojtar me ngjyr dhe të gjithë kanë qen të barabart bile edhe më të priviligjuar.

Nuk jeni vetem ju si klub që keni lojtar me ngjyr,kan edhe klubet tjera,ku gjithmon janë respektu nga qyteti i Gjilanit.

Pse nuk paske info shtes po shihet! I nderuar, treneri i klubit tuaj ka pas përleshje verbare dhe sharje shumë banale me lojtarin(portjerin)e ekipes tuaj,qka e quan këtë fenomen ti!

Është mire një personalitet sikur ju që përfaqsoni një familje emblematike kombtare,nje familje legjendare,një familje që është mē meritorja për arritjen e Liris dhe pavarsis së vendit,të mos u përziheni shumë në qështjet që nuk ju takojn e sidomos kurë keni munges informacioni,apo që jeni laik në atê drejtim. Reagimet e juaja mund ta zbehin dhe ta humbin epitetin e familjes legjendare të Adem Jasharit.Adem Jashari nuk u fliua,nuk luftoi vetem për Drenicen por për gjithë Kosoven.
Ashtu siq ke gabu që ju ke futë politikes,ashtu po gabon që po përzihesh në sport.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close