AKTUALITETLAJME

Nëse NISMA e kalon pragun, VV i humbë 3 deputetë

Albert Krasniqi, njohësi i punës së Kuvendit, përmes një shkrimi të publikuar në llogarinë Facebook, ka thënë se nëse vendimi i PZAP-së mbetet përfundimtar dhe rinumërimi i 1472 vendvotimeve nuk sjellë ndonjë ndryshim në rezultat, koalicioni NISMA-AKR-PD do të përfaqësojet në Kuvend me këta deputetë:

Fatmir Limaj
2. Behxhet Pacolli
3. Endrit Shala
4. Haxhi Shala
5. Mirlinda Sopi Krasniqi
6. Albulena Balaj Halimaj

Sipas tij, nëse kjo gjë ndodhë, atëherë në krahasim me rezultatet e shpallura, katër partitë e parë do të kenë ndryshime në numrin e deputetëve.-VV do të ketë 3 deputetë më pak
-LDK do të ketë 1 deputet më pak
-PDK do të ketë 1 deputet më pak
-AAK-PSD do të ketë 1 deputet më pak

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close