AKTUALITETSPORT

Reagon Bekim Jashari ndaj Gjilanit: Fyerjet raciste janë nivel i ulët

Kryetari i Komunës së Skenderaj z. Bekim Jashari ka reaguar ndaj fyerjeve raciste ndaj futbollistit të KF Drenicës.

Ai ka shkruar se:

Fyerjet raciste janë nivel i ulët i sjelljes dhe respektit ndaj njëri- tjetrit. Prandaj kërkojmë drejtësi nga FFK, që të dënohen lojtarët që i bënë këto fyerje në baza racore në ndeshjen e futbollit, SC Gjilani – FC Drenica.

Unë si kryetar komune, do të jem gjithmonë në përkrahje të ekipit tonë FC Drenica, në rastet si kjo, që të kërkojmë drejtësi dhe përgjegjësi për sjelljet e çdonjërit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close