AKTUALITETSPORT

“As çaji nuk e nxeh Vushtrrinë”, Gjilani e deklason

Gjilani ka siguruar trepikëshin e rëndësishëm në rrugëtimin drejt titullit të kampionit në Superligë.

Si mysafir, KF Gjilani e ka mposhtur lehtësisht Vushtrrinë me rezultat 0:3.

Gjithashtu, gjatë pjesës së dytë, në këtë ndeshje ka ndodhur një incident i papritur.

Gjyqtari i katërt, Burim Jahmurataj është goditur me shkrepëse nga tifozët vendas, andaj gjyqtari kryesor vendosi qe pjesa ku janë tifozët vendas të zbrazet dhe ndeshja të vazhdojë pa tifozë. /gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close