AKTUALITETLAJME

Lutfi Haziri: Me ambasadorin e SHBA-ve, diskutuam për formimin e institucioneve

Sot së bashku me Vjosa Osmanin, Kujtim Shalën dhe Besian Mustafën, takuam Shkëlqesinë e Tij, ambasadorin e ShBA’ve në Kosovë, Philip Kosnett. Gjatë këtij takimi është diskutuar për situatën aktuale politike në vend dhe bisedimet ndërmjet LDK’së dhe VV’së për formimin e institucioneve të dala nga zgjedhjet e tetorit 2019.

Ky është mbishkrimi i Lutfi Hazirit në foton me ambasadorin amerikan.

Ambasadori amerikan sot qëndroi në zyret qendrore të LDK-së. Ende nuk dihen detajet e takimit. /gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close