AKTUALITETSPORT

Gjilani humbë një nga ndeshjet më të rëndësishme

Sot është zhvilluar ndeshja e radhës ndërmjet Gjilanit dhe Trepçës 89.

Ndeshja është zhvilluar në Drenas. Ekipi i Trepçës 89 arriti të fitojë këtë ndeshje me rezultat 0:2. Dy golat janë shënuar në pjesën e dytë.

Arb Manaj dhe Hoti ishin dy golashënuesit e Trepçës 89. KF Gjilani mbetet ende në garën për titull të kampionit. Praktikisht, në një fitore të sotit do të thellonte diferencën në vendin e 1 dhe do të marshonte sigurt në rrugën drejt titullit.

Tifozët e Gjilanit – Skifterat pavarësisht se nuk u lejuan ta ndiqnin ekipin e tyre të zemrës brenda Stadiumit; prapë se prapë udhëtuan në Drenas, qëndruan jashtë dhe e shikuan ndeshjen.

Skifterat moti kohë nuk e kanë shijuar vendin e 1 dhe tani më shumë se asnjëherë më parë janë të interesuar të kurorëzohen me medaljen e artë./gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close