AKTUALITETSPORT

20 vjet me “Skifterat”: Tifo grupi gjilanas me super organizim për përvjetorin jubilar

Tifozët e Gjilanit Skifterat mezi po presin muajin nëntor, për të kremtuar 20 vjetorin.

Bardhekuqtë nga Gjilani padyshim që janë ndër tifogrupet më të organizuara në trojet shqiptare dhe i kanë qëndruar gjithmonë besnik klubit SC Gjilani.

Në 20 vjetorin e themelimit të grupit të tyre, Skifterat kanë paralajmëruar spektakël të madh në qytetin e Gjilanit, shkruan Gazeta Sheshi.

Nga 19 deri më 23 nëntor pritet të ketë shumë aktivitete në qytetin e Gjilanit në nder të 20 vjetorit të Skiftarave.

Skifterat kanë përgatitur shumë befasi të cilat do të ndodhin gjatë këtyre ditëve së bashku me futbollistët e Gjilanit.

Vlen të theksohet se tifo grupi bardhekuq janë ndër tifogrupet më të mira dhe më korrekte në futbollin kosovar.

Kalendarit të festave të Nëntorit i bashkangjitemi edhe ne me shumë aktivitete , spektakël dhe festë për Nder të 20 vjetorit tonë.

1999-2019

/Gazeta Sheshi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close