AKTUALITETLAJME

E konfirmuar: Gjykata Speciale fton komandantin kryesor Azem Sylën

Gjykata Speciale ka ftuar për intervistim ish komandantin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Azem Syla, shkruan Periskopi.

Lajmin për Periskopin e ka konfirmuar avokati i tij, Besnik Berisha i cili nuk ka dhënë detaje të tjera.

Kujtojmë se vetëm gjatë javës së kaluar, tetë ish komandantë dhe pjesëtarë të UÇK-së kanë bërë të ditur se janë ftuar për intervistim nga Specialja, ndërkohë që deri më tash, numri i përgjithshëm i të ftuarve për intervistim nga kjo gjykatë ka arritur mbi 100.

Ndërkaq vetëm gjatë javës së kaluar, tetë ish komandantë dhe pjesëtarë të UÇK-së kanë bërë të ditur se janë ftuar për intervistim nga Specialja, ndërkohë që deri më tash, numri i përgjithshëm i të ftuarve për intervistim nga kjo gjykatë ka arritur mbi 100./Periskopi/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close