AKTUALITETLAJME

LAJMI FUNDIT: Tërmeti tronditë sërish Shqipërinë

Lëkundje të forta tërmeti tronditën Shqipërinë.

Magnituda ishte shumë e lartë dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme.

Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra ishte 54 km në lindje të Tiranës, midis Bulqizës dhe Librazhdit, 15 km larg kufirit të Maqedonisë së Veriut. Lëkundjet raportohet u ndjenë fort në qytetin e Librazhdit dhe zgjatën rreth 10 sekonda./NOA.al

Dëmtime të shumta ka edhe në godinën e Fakultetit të Gjeologjisë, ndërkohë që dy pallate një në Tiranë dhe një në Durrës janë ndarë më dysh.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close