AKTUALITETSPORT

Drita vs Ballkani, derbi pë kreun e tabelës, Gjilani nën ethe

Sot ne oren 14:00 zhvillohet derbi i IPKO Superliges se Kosoves ne futboll ndermjet Drites dhe Ballkanit nga Suhareka, ndeshje kjo qe do te vendose per kreun e Superliges.

Driten e presin dy ndeshje te veshtira ne kuader te IPKO Superliges, ndeshja e sotme me Ballkanin dhe ajo e javes se ardhshme me Prishtinen.

Ne kuader te kesaj presidenti i Drites ka premtuar premia te medha per futbollistet ne rast te fitoreve ne keto dy ndeshje vendimtare per ecurin e mire ne kampionat.

Kujtojme qe rivaliteti ne IPKO Superligen e Kosoves kete edicion eshte shume i fort ku shume ekipe pretendojne per titullin e kampionit e dy nga to jane edhe rivalet e perbetuar te qytetit tone: FC”Drita” dhe SC“Gjilani” i cili eshte kryesues i kampionatit.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close