SPORT

Drita – Ballkani, përjashtohet Ismet Munishi

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, është përjashtuar me karton të kuq nga gjyqtari Besfort Kasumi.

Munishi është ndërkuar me karton të kuq në minutën e 66-të, pas protestave ndaj gjyqtarit, transmeton Insport.

Kryetrajneri i ekipit nga Suhareka u përjashtua tre minuta pasi ekipi i Ballkanit mbeti me 10 lojtarë në fushë, pas kartonit direkt të kuq për Edmond Turkun.

Ballkani po pëson 2:0 nga Drita në Gjilan.

Kujtojme qe rivaliteti ne IPKO Superligen e Kosoves kete edicion eshte shume i fort ku shume ekipe pretendojne per titullin e kampionit e dy nga to jane edhe rivalet e perbetuar te qytetit tone: FC”Drita” dhe SC“Gjilani” i cili eshte kryesues i kampionatit.

Drita me këtë fitore do të renditet lart në tabelën e Superligës./Insporti.com/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close