AKTUALITETLAJME

Hoxhallarët e BIK-ut në listat e veteranëve të UÇK-së (Dokument)

Përpos këngëtarëve dhe artistëve, tani në listat e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës janë edhe imamit e Bashkësisë Islame të Kosovës.

Në mesin e tyre janë, Enes Goga, Ekrem Avdiu si dhe Enis Rama të cilët janë të përfshirë në Brigadën 144 “Fehmi Lladrovci” në zonën operative të Drenicës

Ja dokumenti i publikuar nga Komisioni për Verifikimin e Veteranëve, transmeton zeri.info

Shumë prej nesh jemi dëshmitarë të së paku një lufte të zhvilluar në trojet shqiptare në 20 vitet e fundit.

Trojet shqiptare në gjithë historinë kanë qenë cak i dy-luftimeve dhe vend për luftë, ku të pafajshmit kanë përjetuar tmerrin, e për ti bërë ballë armikut, shumë shqiptarë kishin rrokur armët për ti dalë zot atdheut

Image
ImageRelated Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close