AKTUALITETLAJME

Kërcënonte gazetarët e Insajderit – Arrestohet Visar Geci

Policia e Kosovës ka arrestuar sot arkitektin nga Prishtina, Visar Geci.

Indeksonline mëson se arrestimi i tij erdhi pasi ai kërcënoi dy gazetarët e portalit ‘Insajderi’, Parim Olluri dhe Visar Duriqi.
Geci kërcënimet dhe ofendimet e tij ndaj gazetarëve i kishte bërë publike në profilin e tij të Facebook-it.

Policia e Kosovës e  ka ndaluar për 48 orë Visar Gecin. /Indeksonline/

Nje nga shkrimet:
Paramenoje kush u cue me i than’ mërgatës “analfabet”! insdajderi, që udh’hiqet prej parim ngelqit që e kan’ përjashtue prej shkolle edhe prej k’ti vehabistit tjetër që asht incest familjar’, sakat n’krye…

Qe kush ka porDHtal n’kosovo* e kush ckep’ “lajme”…

Njani ngelq e tjetri me medreze… eh k’ta jepin “menime”!

Eh tash… secili e diejm sistemin shkollorë n’Evrop’ e n’USA! E dijna sakt sa lejon ai sistem shkollor’ me krijue analfabeta, përderisa #ENQA edhe #PISA tregon sakt për qiftin e k’tyne dy sakatave kush jon!

Për parim uqkurin dihët që asni nish n’shkoll’ t’mesme s’e ka pas’ se s’u kan’ hic n’shkoll’… s’kan’ pas’ qysh me notue kët’ mut. E kan’ ngel’ n’fillore e tani ja pam’ sherrin qiftit t’k’tina se vllaVin e qoj n’isis deri ja plasën trut’ me bume n’Alepo… PorDHtal vehabist! K’tyne ma shum’ ja ka pa sherrin kosovo* se atyne llopovave tjer’.

Krejt krejt, vec me i than’ atyne që jon le e rrit’ n’Gjermani, Zvicër, Austri etj analfabeta, kjo ta ik’ trunin… Vendi ku investohet në shkollim mrena vitit sa 12 here bugjeti i kosovo*

K’tu shihët qysh bashkpunon porDHtali vehabist me kriminela. Kriminelat i shpallin shumicën e votatave t’pavlefshme prej mërgatës (se qata ju kajn nanën) e porDHtalet e “mbulojn” krimin tu i ofendue mërgatën kinse jon analfabeta.

Ec e mos ja shtrej ktyne zullumin n’3-sh! Deri t’i vjen era llamell…

Boll jom g’zue kur i kan’ hjek’ kriminelat serb n’99-tën prej kosovo*, e kurgjo s’jom g’zue at’here cka po g’zohna tash që populli vet pa ndihmën e NATO-s i deklasoj kriminelat vendor’! Cdo saba me g’zim cohna me shku n’punë…

Hani najsen mirë për drek’ mos t’ju bjen n’t’that’!

Mirmengjesi mërgat’

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close