AKTUALITETLAJME

Pas luftës, Albin Kurti e Shemsi Syla bashkë

Kryeministri i ardhshëm z. Albin Kurti shihet në një foto me Ish zv. Komandantin e Zonës Operative të Karadakut z. Shemsi Syla.

Pas luftës, Shemsi Syla edhe pse jo aktivisht – ishte pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës, ku ndër të tjerash ishte pjesë e pozitave të ndryshme institucionale.

Si shumë të tjerë edhe z. Shemsi Syla vendosi të largohet nga PDK dhe kaloi në Vetëvendosjen e z. Kurti.

Shemsi Syla ishte kandidat për deputet nga radhët e VV-së këtë mandat, por që nuk arriti t’i marrë votat e mjaftueshme.

Ende nuk dihet se a do të marrë ndonjë funksion ekzekutiv në qeverisjen Kurti. /gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close