LAJME

Mendoi se LDK doli e para, qytetari pëson dridhje në tru

Rezultateve që e nxjerrin LDK-në fituese përkrah Vetëvendosjes, e gëzuan fort dikë, mbrëmjen e së dielës të 6 tetorit.

Por, emocioneve të mëdha E.E. nga Reçaku i Shtimes ja pa sherrin mëngjesin e nesërm.

60 vjeçari, që tash e një javë u shtri në Klinikën e Neurologjisë, po thotë se në ditën e zgjedhjeve nuk pati ndonjë shenjë se nuk është mirë më shëndet.

Krahas mjekëve të Klinikës interesim për gjendjen e pacientit E.E po shfaq edhe neurokirugu Haxhi Avdyli që së fundmi u rizgjodh deputet i partisë së preferuar të tij.

LDK pavarësisht se ishte e bindur në fitoren e saj, rezultatet në tfund dolën krejtësisht ndryshe. Pritshmëritë u zbehën dhe pas pak kohësh u kuptua se LDK pavarësisht se për shumë kohë në sondazhe ishte e para, nuk arriti ta përkthejë në fitore këtë avantazh gjatë ditës së zgjedhjeve.

LDK tani është duke negociuar për një koalicion me Vetëvendosjen.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close