LAJMESPORT

FOTO Madhështore, djelmoshat premtojnë fitore

Autobusi i Kombëtares së Kosovës ka mbërritur në “Fadil Vokrri”.

Kosova e Mali i Zi pas më pak se një orë e gjysmë do të ndeshen në takimin e Grupit A të kualifikueseve të Evropianit.

Foto e cila është bashkuar, ku shihen luftëtarët e UÇK-së dhe futbollistët e Kosovën është duke qarkulluar me të madhe në rrjetet sociale.

“Mbrëmë ishte hera e parë që kam shikuar Kosovën duke luajtur në stadium. Me të vërtetë më pëlqeu atmosfera dhe rezultati i lojës. Ishte e shkëlqyeshme të shihje tifozët duke përkrahur ekipin e tyre me aq emocion. I uroj ekipit të Kosovës suksese në rrugëtimin e tyre për kualifikim në Kampionatin Evropian”, ka shkruar ambasadori në llogarinë e tij në Facebook.

“Lojtarët e mi dua të më shohin më të nervozuar dhe i përgëzoj ata për lojën e zhvilluar në këtë takim”, ka thënë përzgjedhësi i Kosovës duke qeshur.

Anglia është lider i Grupit A me 15 pikë, Republika Çeke me 12, Kosova me 11, Mali i zi dhe Bullgaria me tri sosh

/gjilanisot/

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close