LAJME

Ka vdekur babai i Ahmet Isufit

Të dashur miq,

Sot në moshën 94 vjeçare ndërroi jetë babai im, baca Limon siç e thërrisnin të gjithë ata që e njohën.

Pavarësisht moshës, ai ishte mirë me shëndet deri në momentet e fundit të jetës së tij.

Dhimbjen do ta mundim duke kujtuar jetën, sakrificën dhe qëndresën e tij prej një burri të urtë, fjalëpak e zemërbardhë.

Ceremonia e varrimit bëhet nesër, më 14 tetor 2019, ora 15:00 në varrezat e qytetit në Gjilan.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close